
Вважаєте, що достатньо провести інтерв’ю та зробити пропозицію роботи кандидату? Це лише половина успіху. Інша половина, це успішна адаптація його в команді. Отже, що Ви повинні зробити в перший день оформлення нового працівника.
Ви важко працюєте, щоб знайти, провести інтерв’ю, а тоді найняти потрібних та кваліфікованих працівників. Вони мають потрібні навички та великий досвід.
Тому, як тільки Ви їх найняли… нехай вони виконують свою роботу, чи не так?
Не так швидко. Знати, як робити роботу, безумовно, важливо, але розуміти цілі, потреби, цінності компанії та самі обов’язки важливіше.
Тож з чого почати?
Перша зустріч.
У нас, в компанії SoftServe, кожного працівника зустрічає особистий Радник кар’єри. Радник кар’єри – це спеціально призначений працівник, наділений функціями кар’єрного радника, який допомагає працівнику адаптуватись та зростати від першого робочого дня. Радник кар’єри відповідає за професійний розвиток, надає інформацію та адмініструє питання щодо кар’єрного росту кожного працівника. Це свого роду адвокат працівника у компанії, який допомагає знайти можливості для його кар’єрного та професійного росту. Радник кар’єри знайомить працівника з компанією, формальними процесами та неформальними традиціями, його командою та керівником.
Перший лист.
Після того як працівник познайомився з колективом та приступає до роботи, на свою електронну адресу він отримує перший лист-привітання від компанії. У цьому листі є посилання на найважливіші документи, які потрібні працівнику, щоб легко почати знайомство з роботою та компанією, такий собі короткий навігатор початківця.
Ну а далі справа за керівником – за Вами.
Детально розкажіть, яку цінність створює Ваш бізнес.
Нові працівники повинні навчитися робити свою роботу, але спочатку вони повинні добре розуміти яку реальну цінність несе Ваша компанія і які вона має конкурентні переваги.
Незалежно від того, в якому Ви бізнесі, одна або дві речі по-справжньому впливають на результат. Можливо, це якість. Можливо, це рівень обслуговування. Можливо, Ви маєте найнижчі ціни.
Інші аспекти теж безперечно важливі, але один чи два фактори визначають чи ти «пан або пропав».
Почніть з цього, а потім рухайтеся далі. Поясніть, як їх робота безпосередньо створює вартість. Поясніть, як їх робота безпосередньо допомагає Вашому бізнесу створити і підтримувати конкурентні переваги.
У продовж своєї кар’єри мені як новому працівнику завжди було важливо знати, що я маю робити, але що більш важливо, мені потрібно було знати, навіщо я це роблю.
Завжди починайте з того, ЧОМУ це потрібно робити, лише потім переходьте до того ЩО потрібно робити.
Познайомте працівника з внутрішніми та зовнішніми клієнтами.
У працівника є зовнішні клієнти, навіть якщо він ніколи не бачив їх, і він, безумовно, має внутрішніх клієнтів. Жодна робота не існує у вакуумі, розуміння потреб обох клієнтів допомагає визначити роботу і те, як вона повинна бути зроблена.
Знайдіть час, щоб пояснити, як працівник буде створювати цінність для Вашого бізнесу обслуговуючи всіх своїх внутрішніх і зовнішніх клієнтів. Досягнути цього балансу часто складно. Тому не сподівайтеся, що працівник зможе це зробити самостійно.
Встановіть негайні та конкретні цілі і почніть давати зворотній зв’язок.
Встановіть ритм продуктивності та забезпечте, що кожен новий працівник виконує як мінімум одну конкретну та пов’язану з роботою задачу у свій перший день.
Чому? Ви не тільки встановите розуміння, що результат важливий, а й Ваші працівники підуть додому, з відчуттям особистого досягнення. Цілий день або декілька днів, проведені лише з ознайомленням з роботою – це нудно.
Фокусуйтеся на навчанні, але робіть так, щоб кожен день поєднувалися навчання і завдання. Ваша кінцева мета – навчати доступно, за рахунок розбивки великих проектів на менші завдання.
Таким чином, нові працівники можуть відразу побачити, як їхня позиція в компанії прямо впливає на створення цінності для Вашої компанії, і Ви отримаєте великі можливості для надання негайного, конструктивного зворотнього зв’язку, який допомагає новим працівникам робити свою роботу ще краще.
Поясніть, чому саме Ви найняли їх.
Кожен працівник отримує роботу через одну або декілька потреб компанії, але часто ці потреби губляться під час проведення інтерв’ю. Відверто кажучи, знайти всебічного розвиненого працівника це класно (сам таких і шукаю), але в більшості випадків нам дійсно потрібен працівник, який є професіоналом у виконанні певного завдання Х.
Сядьте з новими працівником і розкажіть основну причину, чому Ви найняли його. Це відмінна можливість похвалити його навички і досвід.
А як Ви адаптуєте працівників у Вас в компанії?